Българските олимпийци с най-слабо представяне от 60 години насам

Снимка: Архив

България дели 63-68-мо място в неофициалното отборно класиране по медали след края на летните олимпийски игри в Лондон. България спечели един сребърен медал /Станка Златева - борба, категория до 72 килограма/ и един бронзов медал /Тервел Пулев - бокс, категория до 91 килограма/.

Това е най-слабото представяне на България след олимпиадата в безкрайно далечната 1952 година в Хелзинки, където българските спортисти спечелиха само един медал, бронзов, но той бе първият олимпийски медал за България. Първият медалист бе боксьорът Борис Георгиев в категория до 75 килограма.

На първо място в неофициалното отборно класиране по медали на олимпиадата в Лондон са спортистите на САЩ с 46 златни, 29 сребърни и 29 бронзови медала, общо 104 спечелени медала.