Баскетболистите ни победиха Люксембург в европейска квалификация

Снимка: Архив

Мъжкият национален отбор на България постигна втора победа в група "Б" на европейските квалификации по баскетбол за мъже.

Възпитаниците на Росен Барчовски спечелиха гостуването си на Люксембург с 94:68 точки.

След равностойни първи седем минути българите поведоха със 17:11, след като тройки отбелязаха Филип Виденов и Божидар Аврамов.

С кош от далечна дистанция на Иван Лилов националите имаха аванс от 25:18 в началото на втората четвърт, а след това увеличиха преднината си.

На почивката България водеше с 13 точки - 29:36, след като Асен Великов вкара тройка със сирената.

Третата част момчетата на Росен Барчовски спечелиха с 20:12 и увеличиха аванса си в резултата на 21 точки - 69:48.

В последните 10 минути домакините стартираха със серия от 8:2 и 12:5, но с тройка на Филип Виденов българите си върнаха преднината от 20 точки - 86:66 три минути преди сирената.

Накрая беше записана и най-голямата преднина в мача за България - 26 точки при резултат 94:68.

През целия двубой българският тим вкара 11 тройки срещу 8 за съперника. При борбите България водеше с 55 на 28.

За България се отличиха Филип Виденов с 19 точки, Иван Лилов и Христо Николов добавиха всеки по 16 точки, а с 11 точки завърши Чавдар Костов.

Състав на България: Филип Виденов 19, Николай Върбанов 6, Чавдар Костов 11, Асен Великов 5, Александър Янев 2 (Иван Лилов 16, Христо Николов 16, Седрик Симънс 9, Божидар Аврамов 8, Павел Маринов 0, Мартин Дурчев 2)

Следващият двубой на България е на 30-ти август като гост на Швеция.