Футболистите ни не допуснаха загуба от Италия на роден терен в световните квалификации

Снимка: Архив

Българският национален отбор по футбол навлезе в световните квалификации с равенство 2:2 срещу един от най-сериозните противници - европейския вицешампион Италия.

"Скуадра адзура" не показа напълно силата си на терена и въпреки многото дебютанти в българския тим, нашите защитиха достойнството си на домакини на националния стадион "Васил Левски". Резултатът откри Манолев в 31-ата минута. Двата гола за италианците бяха дело на Пабло Освалдо, като за втория топката стигна до вратата след рикошет в тялото на Иван Иванов. Миланов изравни в 66-ата минута.

Българите пропуснаха няколко добри положения, а вратарят Николай Михайлов спаси отбора от загуба в 89-ата минута на мача, след удар на Дестро.