Волейболистките ни победиха и Унгария

Снимка: Архив

България постигна втора чиста победа във втория си мач от първия турнир на група F на европейските квалификации по волейбол за жени. След победа с 3:0 срещу Латвия вчера, днес българките победиха със същия резултат Унгария.

Наставникът на България Марчело Абонданца направи само промяна в стартовия състав в сравнение с вчерашната среща срещу Латвия, като на мястото на Диана Ненова мачът започна Лора Китипова.

Останалите състезателки в стартовата шестица бяха Добриана Рабаджиева, Цветелина Заркова, Мария Каракашева, Елица Василева,Страшимира Филипова и либеро Мария Филипова.

Националките ни започнаха отлично първата част и набързо успяха

да поведат с 4:1. Домакините продължиха с добрата си игра, възползваха се максимално от грешките на противника и закономерно взеха първата част с 25:13.

В началото на втората част след две изравнявания българките успяха да вземат и втория гейм с 25:18.

Третата част премина отново под диктовката на нашите волейболистки - 25:16. Българките започнаха много слабо третата част и позволиха на

Последният мач на България от първия турнир е днес от 18 часа срещу тима на Чехия.