"Лудогорец" победи "Литекс" с 2:0 в Ловеч и продължава без грешка в "А" група

Снимка: Архив

Футболният ни шампион "Лудогорец" постигна пета поредна победа в "А" група след успех с 2:0 при гостуването си на "Литекс" в Ловеч. Тимът от Разград спечели очаквания с най-голям интерес мач от кръга, въпреки че през по-голямата част от мача "оранжевите" имаха превъзходство и надиграха гостите, но пропуснаха доста положения. Попаденията за "Лудогорец" вкараха Емил Гъргоров и Мичел Бургзорг.

Още в първите минути двата тима се хвърлиха в атаки. Първо гостите имаха добра възможност след пробив на Марселиньо. В 8-ата минута домакините отвърнаха с опасен шут на Галин Иванов, спасен от Чворович. В 16-ата минута Иван Стоянов намери Емил Гъргоров в наказателното поле и капитана на "Лудогорец" с левия крак прати топката във вратата на Пиргов за 0:1. Домакините реагираха веднага на негативния резултат и набързо създадоха две опасности, но Заков и Галин Иванов не успяха да ги реализират. Домакините обаче упражниха натиск в търсене на изравнително попадение. В 35-ата минута след пас на Ваюши Заков пропусна най-чистото положение, като отблизо не уцели празната врата. След това Георги Миланов стреля от двадесетина метра на сантиметри покрай гредата.

И второто полувреме започна вихрено за ловчанлии. В 59-ата минута след центриране на Попов Галин Иванов не успя да насочи топката към вратата на Чворович. В 65-ата минута току-що влезлият в игра Исмаил Иса със задна ножица стреля на сантиметри покрай лявата греда.

Противно на логиката и показаното на терена, гостите стигнаха до втори гол. В 72-рата минута при контраатака за "Лудогорец" резервата Бургзорг изведе Мирослав Иванов, той центрира в наказателното поле, където Бургзорг стреля, топката се отклони в Бодуров и влезе във вратата на Пиргов за 0:2.

До края на двубоя гостите успяха да запазят предимството си и нанесоха първа загуба на Христо Стоичков и възпитаниците му този сезон.

"Литекс" (Ловеч) - "Лудогорец" (Разград) 0:2

Голмайстори: 0:1 Емил Гъргоров 16, 0:2 Мичел Бургзорг 72;

Състави:

"Литекс": Илко Пиргов, Страхил Попов, Илия Миланов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Небойша Йеленкович, Александър Цветков, Георги Миланов /77 Едон Хасани/, Армандо Ваюши /73 Костадин Башов/, Герасим Заков /64 Исмаил Иса/, Галин Иванов

"Лудогорец": Иван Чворович, Александър Барт, Йордан Минев, Любомир Гулдан, Станислав Генчев, Светослав Дяков, Емил Гъргоров, /90 Педро Кишада/ Мирослав Иванов, Иван Стоянов /76 Франк Гела/, Марселиньо /62 Мичел Бургзорг/, Кайсара;

Съдия: Стефан Спасов;

Жълти картони: Илия Миланов, Костадин Башов (Литекс), Станислав Генчев (Лудогорец)

Стадион "Ловеч": 4000 зрители.