Националите ни до 19 години продължават успешно пътя си към Евро 2013

Снимка: Архив

Националният ни отбор по футбол до 19 години победи със 7:0 връстниците си от Андора в решителен мач от европейските квалификации. С този успех възпитаниците на Владимир Стоянов завършиха на 2-ро място в групата и така си спечелиха правото да участват в следващия етап на пресявките за Европейското първенство в Литва през 2013 г.

Кирил Десподов откри головата сметка за „трикольорите” в 22-ата минута. Футболистите на Андора помогнаха на българите с две попадения в собствената си врата. Ребес си вкара автогол в 56-ата минута, а Георги Стоичков покачи резултата на 3:0, три минути по-късно. Калвиньо си отбеляза нов автогол в 61-ата минута, а Илиев от дузпа в 68-ата отбеляза пето попадение. В 84-ата минута попадение записяа и Ангелов. Отново той бе точен четири минути по-късно за крайното 7:0.