от 21.00 часа

„Тренто” с трета победа в Шампионската лига

Снимка: ЕПА / БГНЕС

Отборът на „Трентино Диатек” (Тренто), воден от Матей Казийски записа трета поредна победа в Шампионската лига. Възпитаниците на Радостин Стойчев надиграха полския  ЗАКСА (Кенджежин-Кожле) с 3:0 гейма, в отделните части 25:22, 25:22 и 25:22 точки.

По този начин италианският тим излезе еднолично начело във временното класиране с 9 точки след 3 победи от 3 мача, докато ЗАКСА останаха втори с 6 точки след 2 победи и 1 загуба.

Следващата седмица Казийски и компания връщат гостуването на поляците. Срещата е следващата сряда от 19,00 часа българско време.

Българският наставник Радостин Стойчев бе доволен след чистата победа:

Стана добър мач, което за пореден път доказва компактността на отбора. Може би не показахме най-добрия си волейбол. Но това е важен знак, защото можем да печелим срещу такъв силен съперник като ЗАКСА, въпреки че не играхме на 100 %. За пореден път намерихме добри и различни решения в играта си. Днес беше денят на Щокър, но също така играхме добре и на блокада, особено от втория гейм нататък, когато играчите започнаха да изпълняват тактиката по-добре, коментира Радостин Стойчев след срещата.