„Тренто” с четвърта победа в Шампионската лига

Снимка: Архив

Отборът на „Трентино Диатек” (Тренто), воден от своя капитан Матей Казийски е на път да се класира за плейофите  в тазгодишната Шампионска лига. Възпитаниците на Радостин Стойчев записаха четвърти успех, след като надиграха полски тим на „ЗАКСА” (Кенджежин-Кожле) с 3:1 гейма, в отделните части  26:24, 25:15 и 25:23 точки.

По този начин „трентинци” останаха еднолично начело във временното класиране с 12 точки след 4 победи от 4 мача и геймово съотношение 12:1, като се нуждаят само два гейма в оставащите две срещи, за да завършат първи в крайното класиране и да са сигурни участници в плейофите на турнира. Волейболистите на „ЗАКСА” останаха втори с 6 точки след 2 победи и 2 загуби.

В следващия предпоследен 5-ти кръг Казийски и компания са домакини на френския „Тур”, а поляците приемат сръбския „Цървена звезда” (Белград). Срещите са съответно на 5 и 6 декември.