от 07.00 часа

"Фортуна" Дюселдорф с първа домакинска победа в Бундеслигата

Рафаел ван дер Ваарт получи контузия при това нарушение на защитник на "Фортуна"

Новакът "Фортуна" Дюселдорф записа първа домакинска победа за сезона след успех с 2:0 над "Хамбургер" в първи мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. Домакините стигнаха до трите точки след голове на австралиеца Роби Крус и на резервата Щефан Райзингер. Крус откри резултата в самия край на първата част с втория си гол за сезона след грешка на Хьон-Мин Сон. Райзингер покачи на 2:0 в средата на второто полувреме след солова акция.

Успехът над "Хамбургер" прекъсна серията от 7 мача без победа на "Фортуна" и и измъкна отбора от Дюселдорф от опасната зона. Тимът вече заема 13-то място с 14 точки. "Хамбургер" пък допусна първа загуба като гост в последните пет мача и заема 9-о място със 17 точки.

Освен поражението, "Хамбургер" загуби за неопределен период и звездата си Рафаел ван дер Ваарт, който напусна терена в 32-та минута заради контузия на бедрото.