Валери Божинов и “Верона” продължават напред за Купата на Италия

„Верона” с Валери Божинов в състава си победи „Палермо” с 2:1 в мач от 1/16-финалната фаза на турнира за Купата на Италия. Българинът изигра 90 минути и въпреки че не се разписа, направи добър мач.

„Палермо” поведе в 7-ата минута след гол на Луиджи Джорджи, но „Верона” изравни веднага с точен удар на Андреа Коко две минути по-късно. Победният гол за гостите падна в 73-ата минута, като негов автор беше Даниеле Кача. Божинов имаше няколко възможности да вкара гол, но негови опасни удари преминаха на сантиметри от вратата. „Верона” игра с човек по-малко в последните 20 минути след червен картон на Фабрицио Качаторе.

В следващата фаза отборът от града на Ромео и Жулиета ще има за съперник състава на „Интер”.