ЦСКА победи "Чавдар" (Етрополе) с 2:0 като гост и мисли за четвъртфиналите на Купата на България

ЦСКА победи втородивизионния "Чавдар" (Етрополе) с 2:0 като гост в първи мач от осминафиналите на турнира за купата на България по футбол. Мишел Платини отново беше в основата на победа на "червените", като реализира първия гол в мача. Бразилецът има на сметката си шест гола в последните четири срещи на ЦСКА. Гостите от София започнаха с титулярния си състав срещу втородивизионния "Чавдар" и още в 10-ата минута можеше да поведат, но удар на Михаил Венков срещна гредата.

Мишел Платини вкара първия гол в 29-ата минута с удар от границата на вратарското поле след хубав пробив на Иван Бандаловски отдясно. В началото на второто полувреме футболистите "Чавдар" опитаха натиск, който обаче не доведе до сериозни опасности пред вратата на Томаш Черни.

Към края ЦСКА отново взе инициативата. Резервата Тасио бе близо до гола, но негов удар в 78-ата минута стреля покрай вратата. ЦСКА на практика обезмисли реванша след попадение на Анисе в последната минута. Мадагаскарецът бе точен с глава след центриране на Сержиньо за крайното 2:0.