„Тренто” и Матей Казийски с 8-и пореден успех в Италия

Отборът на „Тренто” воден от Матий Казийски  записа 8-а поредна победа в италианската Серия А1. Момчетата на Радостин Стойчев надиграха у дома силния тим на Копра Елиор (Пиаченца) с 3:1 гейма, в отделните части  25:17, 23:25, 25:20 и  25:21 точки.

Така трентинци излязоха начело във временното класиране с 23 точки след 8 победи и 1 загуба, след като шампиона и досегашен лидер Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата) отстъпи пред Каза (Модена) с 1:3 гейма и остана 2-ри с 21 точки след 7 успеха и 2 поражения. Пиаченца пък, се смъкнаха на 6-то място с 16 точки след 6 победи и 3 загуби.

В следващия предпоследен 10-ти кръг от първия полусезон Казийски и компания гостуват на Марми Ланца (Верона), където играе националът Светослав Гоцев, докато Пиаченцаще играе срещу Андреоли (Латина) на Силвано Пранди.