"Оклахома" с нова победа, кризата в "Лейкърс" продължава

Снимка: ЕПА / БГНЕС

"Оклахома Сити" постигна осма поредна победа в НБА след успех у дома над "Индиана" със 104:93.

Най-резултатният отбор в НБА този път демонстрира и добра игра в защита, което се оказа решаващо за победата над "Индиана".

Тимът на "Оклахома", който бележи средно по 106 точки на мач, губеше с четири точки в средата на третата част, но след това серия от 17:3 обърна развоя на мача в полза на домакините.

Кевин Дюрант завърши с 27 точки, 10 от които в последната четвърт, докато резервата Кевин Мартин добави 24 точки за успеха.

С тази победа "Оклахома" се изравни със "Сан Антонио" на върха в класирането на НБА. Двата отбора имат баланс 17 победи и 4 загуби.

"Ню Йорк Никс" се наложи над "Денвър" със 112:106 и остава единственият отбор без загуба у дома. Кармело Антъни се завърна след наказание и отбеляза 34 точки за успеха на "Никс" срещу бившия си отбор.

"Юта Джаз" записа трета поредна победа след 117:110 при гостуването на "Лос Анджелис Лейкърс".

Кобе Брайънт отново бе най-резултатен в мача с 34 точки, но това не бе достатъчно за тима на "Лейкърс", който има само четири победи в последните 11 мача.