от 15.00 часа

„Литекс” се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България

Снимка: Архив

„Литекс” се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България. Ловчанлии  победиха „Спартак” (Варна) със 7:1  в среща-реванш от осминафиналната фаза. Първият двубой във Варна завърши 1:0 в полза на „оранжевите“.

Гостите удържаха нулевото равенство до 20-та минута, но след това само за две минути възпитаниците на Христо Стоичков решиха изхода от двубоя с голове на Герасим Заков и Исмаил Иса. До края на полувремето Иса отново и Томи Костадинов направих 4:0, а пред втората част Заков вкара още две попадения, за да оформи своя хеттрик.

"Соколите" отбелязаха почетното си попадение в 57-та минута, Георги Димитров се разписа след самостоятелен пробив, а Ваюши оформи крайното 7:1 малко преди края след асистенция на Иса.