„Челси” се класира за финала на Световното клубно първенство

Снимка: ЕПА / БГНЕС

Челсисе класира за финала на Световното клубно първенство. В полуфиналите европейският шампион се наложи над мексиканския Монтерей с 3:1. Съперник на лондончани за трофея ще е Коринтианс -  победител в Копа Либертадорес.

Две от попаденията за "сините" вкараха испанци. Първо, в 17-ата минута на мача се разписа Хуан Мата, който вкара в четвърти пореден мач за Челси, а освен това реализира 11-ия си гол за лондончани във всички състезания през кампанията. Нападателят Фернандо Торес, който започна мача като титуляр, пък вкара петия си гол за Челси в последните три мача на тима във всички турнири, правейки 2:0 в 46-ата минута. Дарвин Чавес си отбеляза автогол в 48-ата минута, а шампионът на Зона КОНКАКАФ вкара почетно попадение чак в 90-ата минута, като голмайстор бе Алдо де Нигрис.