“Пирин” (Гоце Делчев) и „Ботев” (Пловдив) са на четвъртфинал в турнира за Купата на България

Снимка: Архив

Отборите на  Пирин” (Гоце Делчев) и „Ботев” (Пловдив) са на четвъртфинал в турнира за Купата на България.

„Нефтохимик” и „Пирин” (Гоце Делчев) завършиха 1:1 в среща-реванш от 1/8-финалите на надпреварта. Драги Коцев отбеляза в 23-ата минута за гостите, а Румен Николов изравни в 83-ата минута. Първият двубой завърши с победа 1:0 на елитния тим. По този начин новакът в "А" група се класира сред осемте най-добри в турнира. Мачът се игра на стадиона в Нова Загора заради наказание на бургазлии.

Отборът на Славия победи Ботев (Пловдив) с 1:0 като гост и с общ резултат 4:0 се класира за следващата фаза. Единственото попадение в срещата отбеляза Павле Попара в 32-ата минута.

Останалите отбори четвъртфиналисти са „Литекс”,  ЦСКА, „Левски”, „Локомотив” (София), „Миньор” (Перник) и „Берое”.