от 15.00 часа

Джош Шиън спечели „Нощта на скоковете” в София

Снимка: Архив

Австралиецът Джош Шиън спечели второто издание на мотоциклетното шоу "Нощта на скоковете.  26-ет годишният пилот завърши финалната серия от надпреварата със сбор от 406 точки, които бяха достатъчни и за крайната победа.

На второ място се нареди Реми Бизоар, но французинът беше най-големият победител от надпреварата. След като конкурентите не успяха да го засенчат в скоковете, той спечели своята трета титла от шампионата по мотокрос в дисциплината свободен стил.

В състезанието - висок скок първи стана испанецът Маикел Мелеро, който преодоля летва на 10.2 метра.

По време на надпреврата България беше провъзгласена за пореден път за организатор номер едно в световен мащаб. С това Българска федерация по мотоциклетизъм защити своето реноме на най-добре развиваща се в целия свят.