Ромен Грожан е новият "Шампион на шампионите"

Ромен Грожан стана "Шампион на шампионите" на състезанието в Тайланд

Пилотът от Формула 1 Ромен Грожан от Франция спечели индивидуалната титла в "Състезанието на шампионите" по автомобилни спортове в Банкок, Тайланд. Той се наложи на финала с 2:0 и победи в директна елиминация срещу осемкратния победител в автомобилното състезание "24 часа на Льо Ман" Том Кристенсен от Дания. Грожан се наложи над Кристенсен както в състезанието с бъгита, така и с КТМ и стана четвъртият французин след Дидие Ориол, Себастиен Льоб и Себастиен Ожие, който печели трофея.

По пътя към финала Грожан отстрани световния шампион във Формула 1 Себастиан Фетел от Германия на четвъртфиналите, а на полуфиналите се справи и със седемкратния световен първенец във Формула 1 Михаел Шумахер също от Германия. Фетел и Шумахер вчера спечелиха титлата в отборната надпревара след успех на финала над Франция с Грожан и автомобилния състезател Себастиан Ожие в състава.