"Пари Сен Жермен" излезе начело във Франция

Златан Ибрахимович вкара 18-ия си гол за "Пари Сен Жермен" при успеха на столичани срещу "Брест" с 3:0

Златан Ибрахимович отбеляза своя гол номер 18 във френското първенство по футбол, с което помогна на лидера в класирането "Пари Сен Жермен" да победи с 3:0 "Брест" като гост. Вратарят Алексис Тебо направи забележителен мач за домакините, но не успя да спре удара на Ибрахимович в 55-та минута, когато
шведският нападател засече центриране на Кристоф Жалет в неговата мрежа. Резервата Кевин Гамейро покачи на 2:0 в 73-та минута, а в добавеното време на мача Бернар Менди оформи крайния резултат.

След последния си мач от есенния дял на Лига 1 "Пари Сен Жермен" води в генералното класиране с 3 точки пред втория "Олимпик" Лион, който приема "Ница" и пред "Олимпик" Марсилия, който пък е домакин на "Сент Етиен".