"Наполи" разгроми "Рома", излезе трети в класирането

Снимка: ЕПА / БГНЕС

"Наполи" се изкачи на трето място в италианското първенство след категорична победа с 4:1 у дома срещу "Рома".

Единсон Кавани се отличи с хеттрик в последния мач от 19-я кръг в Серия А, а едно попадение добави Кристиан Маджо. Пабло Освалдо беше автор на почетния гол за столичани, а неговият съотборник Миралем Пянич получи червен картон през второто полувреме.

Още в четвъртата минута Горан Пандев асистира на Кавани и той реализира първия гол в срещата. Три минути след началото на второто полувреме отново уругваецът се разписа след подаване на Хуан Сунига. В 70-ата минута Кавани реализира своя хеттрик, но само две минути по-късно Пабло Освалдо вкара почетен гол за римляните.

В 74-ата минута Миралем Пянич получи втори жълт картон и беше отстранен от игра.

В последната минута на мача Кристиан Маджо оформи крайното 4:1 в полза на "Наполи".

"Небесносините" са на трето място в Серия А с актив от 37 точки, на седем зад лидера "Ювентус". "Рома" е на шеста позиция с 32 точки.