Победи за фаворитите в държавното ни първенство по борба

В столичната зала "Арена Армеец" продължава държавното ни първенство по борба

Владимир Дубов и Георги Средков спечелиха очаквано титли в своите категории от първия ден на държавното ни първенство по борба в свободен стил, което прие близо 260 спортисти в тренировъчната зала на "Арена Армеец". Дубов, който се състезава за "Славия", се справи без особени проблеми срещу Стефан Иванов от "НСА-Академик" и спечели златото с 2:0 части. Средков пък взе първата титла за деня, след като не допусна точка и се наложи с 2:0 срещу своя съотборник в "Локомотив" Пловдив - Атанас Газепов. Изненадата дойде от Георги Вангелов, който победи Крум Чучуров от "НСА-Академик" с 2:0 във финала на категория 55 килограма.

Драгомир Стойчев - Николай Щерев - без борба

Елица Янкова стана шампионка при най-леките, след като на финала състезателката на "Левски" победи Пепа Димитрова от НСА с 2:0 части. При тежките - в кат. 72 кг, в отсъствието на Станка Златева, титлата спечели Виктория Бобева, която надделя над Марине Никогосян с 2:0. В останалите
категории от първия ден шампионки станаха Евелина Николова и Юлджан Абазова.

187 борци в класическия стил от 25 клуба ще участват днес в държавния шампионат. На тепиха ще излязат всички национали, с изключение на контузения Явор Янакиев. В надпреварата ще се включат и жените от последните три категории.