„Фулъм” преодоля „Блекпул” и продължава в турнира ФА Къп

„Фулъм” се класира за 4-тия кръг на турнира на ФА Къп. Без Димитър Бербатов лондончани надиграха с 2:1 „Блекпул” с гол в 116-ата минута на Бреде Хангеланд. Мениджърът на гостите Мартин Йол даде почивка на Бербатов и Брайън Руис като пусна в атака Уго Родайега и Младен Петрич.

Хърватинът бе по-деен, а Родайега на два пъти пропиля добри възможности да открие резултата. „Блекпул” чакаше своя шанс и поведе в 82-ата минута, когато Нейтън Делфунесо оползотвори пас на Стивън Крейни. „Фулъм” не се предаде и резервата Ричардсън изравни в последните секунди на срещата.

В продълженията по-големият опит на тима от Висшата лига си каза думата и в 116-ата минута Хангеланд засече центриране от корнер на Деймиън Дъф, носейки победата на „Фулъм”.

Така Димитър Бербатов и компания вече чакат съперника си в следващата фаза, който ще бъде определен след днешното преиграване между „Манчестър Юнайтед” и „Уест Хем”.