3 червени картона и 3 дузпи на "Атлетико" - "Севиля"

"Атлетико" Мадрид взе аванс от 1 гол срещу "Севиля" за Купата на Испания по футбол в мач с 3 дузпи и 3 червени картона

Диего Коща вкара два гола от дузпи за успеха на "Атлетико" Мадрид с 2:1 над "Севиля" в първата полуфинална среща за Купата на Испания. Съдията Мигел Айса обаче даде общо три наказателни удара, като един от тях беше за гостите, и вдигна три червени картона при нарушенията. Така Коща замести по доста приличен начин отсъстващия заради контузия Радамел Фалкао, който не играе
от 20-и януари насам. Въпреки минималната преднина преди реванша, "Атлетико" може да се похвали със завиден домакински баланс - победи в последните
19 мача във всеки един турнир. Снощи "Реал" Мадрид и "Барселона" завършиха 1:1 в другата полуфинална среща, а реваншите са насрочени за последната седмица на февруари.

Началните минути на мача предлагаха много фаулове и накъсана игра, но въпреки това домакините бяха по-настойчиви. Вратарят Антонио Бастош-Бето, който дебютира за гостите след пристигането си от "Спортинг" Брага, спаси един опасен удар на Коке, а след това Адриан Лопес и Диего Коща пропуснаха от близко разстояние. Гостите се отчетоха с един удар на Алваро Негредо, който мина над гредата.

През второто полувреме вече се видя, че защитите и на двата отбора трудно си пазят ръцете от топката и реферът даде три дузпи за игра с ръка, комбинирани с отстраняване на футболистите. Коща откри резултата в 48-ата минута, като Емир Спахич получи втори жълт картон и напусна терена заради пипането на топката. В 56-ата минута Диего Годин си замина с директен червен картон, а Негредо изравни за гостите. В следващите 15 минути и двата отбора играха с по 10 души, а за първи път "Севиля" взе контрола върху мача. В 71-вата минута бразилецът вкара втория гол за домакините, пак от дузпа, като този път Фернандо Наваро беше