"Литекс" не успя да победи Иван Иванов

"Литекс" и "Партизан" завършиха 1:1 в контрола в Белек, Турция

Пред около 50 зрители на стадиона в Белек и отлични атмосферни условия - слънчево време и температура 19 градуса по Целзий, "Литекс" завърши наравно с несменяемия шампион на Сърбия през последните пет години "Партизан" Белград 1:1. В 11-та минута Никола Нинкович се възползва от неразчетено излизане на вратаря Илко Пиргов и с майсторски удар от около 30 метра прехвърли вратаря на българския отбор. След гола сръбският отбор доминираше, а най-доброто положение за "Литекс" бе в 38-та минута, когато силен удар от около двадесетина
метра на футболист номер 1 на България Георги Миланов мина край страничния стълб на вратата на Петрович. Второто полувреме бе равностойно, като действията и на двата отбора се развиваха главно в средата на терена. В 77-та минута влезлият като резерва Исмаил Иса изравни резултата след отличен извеждащ пас на Томи Костадинов, също появил се на терена през второто полувреме. Няколко минути по-късно Исмаил Иса бе близко до втория си гол в мача, но ударът му мина над напречната греда на белградския отбор.

Старши треньорът на "Литекс" Христо Стоичков започна със следния стартов състав: Пиргов, Божиков, Попов, Илия Миланов, Бодуров, Ванжер, Жуниор, Славчев, Георги Миланов, Цветков, Йеленкович. През второто полувреме в отбора на Литекс влязоха Грозев, Цветанов, Иса, Костадинов, Руменов, Хасани, Недялков, Колев, Динчев и Александров.

Като титуляр в отбора на "Партизан" започна защитникът на българския национален отбор и футболист номер 2 на България за 2012 година Иван Иванов, който бе през всичките 90 минути на терена.