"Атлетико" Мадрид сдаде второто място на съгражданите от "Реал"

Размествания на пластовете в испанското футболно първенство след вчерашните мачове от 27-мия кръг.

С два гола на своя португалски нападател-звезда Кристиано Роналдо отборът на Реал /Мадрид/ победи като гост Селта /Виго/ с 2:1 и излезе на второ място във временното класиране, след като градският съперник Атлетико /Мадрид/ загуби на своя стадион "Висенте Калдерон" с 0:1 от гостуващия Реал Сосиедад.

Реал /Мадрид/ е на второ място във временното класиране с 58 точки, а Атлетико /Мадрид/ е вече на третото място с 57 точки.

Лидер е Барселона със 71 точки след домакинската си победа в събота над

последния във временното класиране Депортиво /Ла Коруня/ с 2:0.

Пред 43 000 зрители на своя стадион "Висенте Калдерон" отборът на Атлетико /Мадрид/ загуби изненадващо с 0:1 от Реал Сосиедад. Единственият гол бе дело на Хавиер Прието в 53-та минута, като обаче положението бе доста спорно за засада при получаване на паса от Прието.

С тази победа Реал сосиедад излезе на пето място във временното класиране с 44 точки, колкото има и четвъртият в класирането Малага.