от 07.00 часа

"Пари Сен Жермен" пропусна идеален шанс да увеличи преднината си в класирането

"Пари Сен Жермен" не успя да победи като гост "Сент Етиен" и след 2:2 има 5 точки преднина на върха

Лидерът във френското първенство по футбол "Пари Сен Жермен" изпусна шанс да увеличи значително своята преднина срещу преследвача "Олимпик" Лион, след като стигна само до равенство 2:2 срещу четвъртия "Сент Етиен". Лидерът в класирането при реализаторите Златан Ибрахимович изработи първия гол, дело на Хавиер Пасторе, а малко по-късно покачи на 2:0 със своето 25-ото попадение за настоящия сезон в Лига 1. Слабата защита на парижаните обаче опропасти мача, а победата стана мираж след автогол на Алекс и изравнително попадение от страна на десния бек на домакините Франсио Клерк в 72-рата минута.

Вторият "Олимпик" Лион загуби с 1:4 от "Бастия" в събота и победа щеше да даде на "Пари Сен Жермен" аванс от 7 точки. Вместо това столичаните водят с 5 пункта при девет мача до края на сезона.