Чехия взе глътка въздух след 3:0 срещу Армения в Ереван

Футболистите на Чехия спасиха от уволнение своя селекционер Михал Билек след победа с 3:0 над Армения в Ереван

В мач номер 100 с националната фланелка на своя вратар Петер Чех отборът на Чехия победи Армения с 3:0 при гостуването си в Ереван в квалификационен мач за световното първенство през 2014 година в Бразилия. С тази победа Чехия до известна степен се реабилитира за домакинската си загуба с 0:3 от Дания в петък и се върна в борбата за класиране за Мондиал-2014. След 5 мача отборът на Чехия е на трето място във временното класиране във втора група с актив от 8 точки
на една точка след България, която е на второ място с 9 точки и по-късно тази вечер гостува на Дания в Копенхаген.

Герой на мача стана 20-годишният нападател Матей Видра, който с два гола през второто полувреме на практика реши изхода за крайния победител. Влезлият като резерва Даниел Коларж в четвъртата минута на даденото продължение след края на мача от румънския съдия Кристиан Балай оформи крайния резултат - 3:0 за