Петър Петров с 15-о място в третия кръг от Световния шампионат по мотокрос в Холандия

Снимка: bfm.bg

Петър Петров "Кемеа Рейтек Ямаха" се нареди на 15-о място в третия кръг от Световния шампионат по мотокрос, който се проведе на пистата "Валкенсваард" в Холандия.

Пилотът от Севлиево завърши на осмата позиция в първия манш и спечели 13 точки. В последните 4 обиколки българинът успя да изпрварви Стефан Олсен (Норвегия), Приит Ратсеп (Естония), Александър Тонков (Русия) и Мел Покок (Великобритания). Във втория манш Петров стана част от сериозно падане на няколко състезателя като бе принуден да се прибере в бокса.

След това състезание Петър Петров е на 13-а позиция в генералното класиране за шампионата.

Следващият кръг на Световния шампионат ще бъде на 14-и април в "Арко Ди Тренто" (Италия) заедно с първия кръг на Европейския шампионат в клас ЕМХ125.

България и мотополигон "Горна Росица" край Севлиево ще посрещне световния елит в този спорт на 21-ви април.