"Челси" преодоля "Манчестър Юнайтед" за ФА Къп

"Челси" спечели с 1:0 като домакин на "Манчестър Юнайтед" в преиграване от четвъртфиналите в турнира за купата на Футболната асоциация на Англия.

Голът на победата за лондончани реализира Демба Ба с красив удар от въздуха след асистенция на Хуан Мата в 49-ата минута на двубоя, игран на стадион "Стамфорд Бридж".

Най-чистите голови положения в полза на "Манчестър Юнайтед" бяха пропуснати от Хавиер Ернандес и Робин ван Перси, който влезе като резерва в средата на второто полувреме.

"Червените дяволи" не можеха да разчитат на Уейн Рууни, който страда от контузия в слабините.

"Челси" е носител на купата на Англия за 2012-а година. На полуфиналите в турнира столичани ще играят срещу "Манчестър Сити".

В другия полуфинал "Уигън" ще се изправи срещу втородивизионния "Милуол". Двубоите са в средата на април.