Ансамблите ни - жени и девойки със сребърни медали от Световната купа в Лисабон

Снимка: БФХГ

Ансамблите ни жени и девойки спечелиха сребърни медали на Световната купа по художествена гимнастика в Лисабон (Португалия).

При жените Ренета Камберова, Християна Тодорова, Цветелина Найденова, Михаела Маевска и Цветелина Стоянова се наредиха на второто място в многобоя като събраха сбор 33.300 точки за двете си изпълнения. Възпитаничките на Ина Ананиева получиха трети оценки и за двете си съчетания – 16.400 на пет бухалки и 16.900 на 2 ленти и 3 топки.

Изненадващо победата в Лисабон грабна петорката на Испания със сбор 33.350 точки. Трети са рускините с 33.200.

Девойките също спечелиха сребърен медал във финала с пет топки. Възпитаничките на Камелия Дунавска получиха 15.700 точки, като бяха изпреварени единствено от гимнастичките на Русия – 16.300 точки. Петорката на Азербайджан зае третата позиция с 15.600. Старши треньор на грациите на бившата руска република е българката Мариана Василева.