Eмисия новини
от 18.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Преглед на печата

Снимка: БГНЕС

Европарите увеличават пропастта между София и провинцията, пише на първа страница вестник Сега. Изданието предупреждава, че различията между регионите ще се задълбочават през следващите 7 години и столицата ще получи 10 пъти повече европейски пари, вместо бедните да догонват общините с по-добро икономическо и социално развитие. Сега прави справка, като се позовава на данни от сайта на Оперативна програма "Регионално развитие", които обаче били изтрити след уточняващи въпроси на вестника.

В интервю за Монитор Деница Николова, ръководител на управляващия орган на Оперативна програма "Регионално развитие", съветва общините да искат повече средства от еврофондове.

Млечният сектор у нас е застрашен да изчезне заради неясни правила с пускането на имитиращите продукти на пазара. За това предупреждава в интервю за Монитор председателят на Асоциацията на млеко- и месопреработвателите Танчо Колев.

Данъчните дебнат за българи в "Офшорлийкс", това е водещото заглавие на вестник 24 часа. Приходната агенция вече има достъп до сметките в Швейцария, уточнява изданието. От НАП съобщават, че са готови за проверки на български фирми и граждани с офшорни сметки, след като те бъдат оповестени.

Дума цитира анализ на Индъстри уоч за пазара на тютюневи изделия, според който от 2008-а година досега приходите от акциза върху цигарите са се увеличили едва със 7 %.

Вестник Преса предупреждава от първа страница за бум на безработицата през 2015-а година, като се позовава на прогноза на кабинета "Райков.

Електронното правителство глътна 100 милиона лева, така е озаглавено интервюто с ресорния министър в служебния кабинет Рoман Василев. На толкова възлизат действащите в момента проекти, финансирани по Оперативна програма "Административен капацитет". Министър Василев обяснява, че причина за ненапълно работещото електронно правителство е работата на парче, която спъва 10 години проекта.

Студентът в Германия е най-евтин, пише на челна страница Труд. Вестникът съобщава, че най-достъпно се оказва следването в Германия, където няма такси, а издръжката месечно на студент е не повече от 600 евро, които могат да се покрият от работа и стипендия. Не така е обаче положението с ученето във Великобритания, Франция и Скандинавските държави, където на висшистите ще им излезе много по-солено.

По публикацията работи: Петър Петров
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени