"Селта" запази шансове за спасение в елита на Испания след равенство с "Атлетик" (Билбао)

Снимка: ЕРА/БГНЕС

Нападателят Яго Аспас вкара късен гол за "Селта" (Виго) при равенството 1:1 срещу "Атлетик" (Билбао), с което запази шансовете на своя тим за спасение в елита на испанското футболно първенство. "Селта" е равен с "Депортиво" (Ла Коруня) около чертата на изпадащите, като и двата тима имат по 31 точки.

След като и двата отбора удариха по веднъж гредите, нападателят на "баските" Оскар де Маркос прехвърли стража на домакините Хави Варас в 43-та минута и вкара първия гол. Билбао продължи да доминира в мача и пропусна отлични положения чрез Ибай Гомес и Ариц Адурис, което струваше трите точки на отбора. Само шест минути преди последния съдийски сигнал Аспас изравни с далечен удар, маркирал неговия 11-и гол за сезона и първи след изтърпяно наказание.

"Депортиво", основен съперник на "Селта" в борбата за оставане в елита, ще играе срещу "Атлетико" (Мадрид) в своя мач от 34-ия кръг на Примера дивисион.