Силвия Митева е втора в многобоя от Световната купа в София

Силвия Митева спечели сребърен медал в многобоя от Световната купа по художествена гимнастика, която се провежда в София.

Силвия остави зад себе си сензацията от състава на Русия, най-силната им гимнастичка в момента – Маргарита Мамун. Изненадващо титлата спечели също момиче от Русия - Яна Кудрявцева, която беше включена като резерва.

Сборът на Силвия от четирите изпълнения е 71.750 точки. Тя получи 17.650 точки за изпълнението си на обръч, 18.150 точки за топка, 17.900 точки за бухалки и 18.050 на лента. Победителката Кудрявцева заслужи 72.150 точки.

Другата българска представителка Мария Матева остана на 13-а позиция с 64.300 точки. Сред българките, които участваха в многобоя извън класирането, Анастасия Киссе е с най-висока оценка от 64.250, следвана от Сара Стайкова с 62.350, Невяна Владинова с 62.150 и Кристина Ташева с 61.350.