Националният ни ансамбъл със злато на пет чифта бухалки, Силвия Митева с два сребърни медала

Националният ни ансамбъл за жени спечели златния медал в съчетанието с пет чифта бухалки на турнира по художествена гимнастика от Световната купа, категория А в "Арена Армеец" в София. Възпитаничките на Ина Ананиева получиха оценки от 17.700 точки и взеха второ злато след това в многобоя вчера. Те изпълниха страхотно и без грешки своята композиция. Българките са в състав Михаела Маевска, Християна Тодорова, Цветелина Стоянова, Ренета Камберова и Цветелина Найденова.

Сред зрителите в залата бе и министърът на спорта Петър Стойчев, който на крака аплодираше българските гимнастички.

На второ място остана е Испания със 17.300 точки, а на трето - Беларус с 16.700 точки.

А най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева спечели сребърни медали във финалите на обръч и на топка. Митева получи оценка от 17.950 точки на обръч и 18.100 точки на топка.

На обръч златото извоюва рускинята Яна Кудрявцева с 18.250 точки, въпреки че направи грешка. Две гимнастички получиха бронзови медали - Йон Дже Сон (Република Корея) и Анна Ризатдинова (Украйна). Те получиха еднакви оценки - 17.800 точки. На топка първа е Маргарита Мамун (Русия) с 18.150 точки. Със сребро на този уред освен Силвия Митева е и Нета Ривкин (Израел), която също получи 18.100 точки.