"Чикаго" и "Сан Антонио" с първи победи в плейофите на НБА

"Чикаго" победи "Маями" с 93:86 точки като гост в първия мач от втория кръг на плейофите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Играе се до четири победи в седем мача.

"Биковете" изоставаха с 83:86 точки две минути преди сирената, но завършиха със серия от 10:0.

"Чикаго" нанесоха първа загуба на шампионите в плейофите този сезон и първа в последните 13 мача.

Нейт Робинсън вкара 27 точки за успеха, Джими Бътлър добави 21 точки и 14 борби. Йоаким Ноа завърши с 13 точки и 11 борби, а по 12 точки вкараха Марко Белинели и Тай Гибсън.

За "Маями" Леброн Джеймс вкара 24 точки, а Дуейн Уейд - 14 точки.

Преди началото на мача комисарят на НБА Дейвид Стърн връчи на Леброн Джеймс трофея за МВП на редовния сезон.

Втората среща е в сряда в Маями.

На Запад с тройка на Ману Джинобили 1,2 секунди преди края на второто продължение "Сан Антонио" спечели срещу "Голдън Стейт" със 129:127 точки в първи мач от втория кръг на плейофите в НБА.

"Спърс" изоставаха с 16 точки разлика четири минути преди края на редовното време - 88:104, но направиха серия от 18:2 и стигнаха до продължение.

Тони Паркър се отличи с 28 точки, 8 асистенции и 8 борби, а Дани Грийн добави 22 точки (6 тройки) за тима на "Сан Антонио", който печели пети пореден мач в плейофите.