Волейболистите ни победиха Португалия с 3:1 гейма в приятелска серща

Снимка: Sportal

Мъжкият ни национален отбор по волейбол победи  Португалия с 3:1 гейма, в отделните части 25:17, 25:23, 18:25, 25:20 точки във втората официална приятелска среща помежду им, играна пред около 1000 зрители в зала "Христо Ботев" в София.

Следващата седмица възпитаниците на Камило Плачи ще изиграят последните си две контроли преди началото на Световната лига - срещу Иран. Мачовете ще бъдат в петък и събота отново в зала "Христо Ботев".

Наставникът Камило Плачи заложи на същата стартова шестица, с която започна и първата проверка - разпределител Георги Братоев, Цветан Соколов - диагонал, Светослав Гоцев и Виктор Йосифов - центрове, Тодор Алексиев и Тодор Скримов - посрещачи и Мартин Божилов - либеро. В началото на втория гейм италианският специалист пусна в игра Николай Учиков на мястото на Цецо Соколов, Стоян Самунев замени Гоцев, а Валентин Братоев зае мястото на Скримов.

За старта на третата част на полето се появиха Борислав Апостолов вместо Виктор Йосифов, а Мирослав Градинаров замени капитана Тодор Алексиев. В четвъртия гейм Станислав Петков влезе на мястото на Градинаров, а Николай Пенчев отново както вчера заигра като либеро. Николай Учиков се завърна в игра, след като в средата на третия гейм бе заменен от Тодор Вълчев.

След многото смени най-резултатен за българския тим стана влезлият като резерва във втория гейм Николай Учиков с 15 точки, а Валентин Братоев, който също влезе като резерва, добави 9 точки. За отбора на Португалия Алешандро Ферейра и Валдир Секейра реализираха съответно 14 и 13 точки.