от 07.00 часа

Себастиан Фетел спечели "Гран при" на Канада

Световният шампион Себастиан Фетел спечели състезанието за Голямата награда на Канада във Формула 1 за първи път в кариерата си и увеличи аванса си на върха в генералното класиране.

В хладната вечер в Монреал Фетел постигна трета победа през този сезон и общо 29-а в кариерата си във Формула 1.

Той изпревари днес Фернандо Алонсо (Испания) от отбора на Ферари и Люис Хамилтън (Великобритания) от Мерцедес.

Фетел доминираше в цялото състезание и авансът от 14,9 секунди даде на Ред бул и на него самия първа победа на тази писта, като той спря часовниците на време 1 час, 32 минути, 9.143 секунди.

Финландецът Валтери Ботас изненадващо беше трети в квалификациите, но пилотът на Уилямс остана на шесто място след първата обиколка още, а до края на състезанието се смъкна на 14-а позиция. Сънародникът му кими Райкьонен, който обича пистите в Северна Америка, също не спази традицията и остана чак на 9-о място .

Алонсо около 50-ата обиколка измести Хамилтън и в крайна сметка завърши на 2-о място, докато британецът остана 3-и.

Австралиецът Марк Уебър, който направи най-бързатаобиколка днес, остана на 3-а позиция.

Успехът на Фетел донесе нови 25 точки за него в генералното класиране, които добави към 21-та точки пред Райкьонен от Лотус.

Финландецът вече е трети с 88, а на 2-а позиция излезе Алонсо с 88 точки, добавил днес нови 18.