Франция за втори път на колене пред българската мощ

Снимка: fivb

България спечели с 3:0 (26:24, 31:29, 25:20) като гост срещу Франция във втората си среща от група "А" на Световната волейболна лига.

Пред около две хиляди зрители в залата в Мец българите пречупиха "петлите" след драматични победи в първите два гейма, които се оказаха решителни за крайния изход на двубоя.

В първия гейм домакините започнаха по-силно и натрупаха аванс от 15:11, но след второто техническо прекъсване България поведе с 20:19. Все пак "петлите" първи достигнаха до възможност да поведат в резултата, но българите бяха по-концентрирани и спечелиха с 26:24.

Втората част отново започна с преимущество на "петлите" и те поведоха с 5:2. Българският отбор се върна в мача при 9:9. До края на гейма играта се движеше точка за точка. В края България успя да спаси пет геймбола и след това на свой ред поведе и  спечели много драматично с 31:29.

Това развитие пречупи домакините и в третата част "трикольорите" спечелиха значително по-лесно, с 25:20.

Диагоналът Цветан Соколов бе най-резултатен в срещата с 21 точки, а съотборникът му Тодор Скримов добави още 12 точки.

В петък "лъвовете" надиграха Франция драматично с 3:2 в първия си двубой от Лигата през 2013 година.