Загубихме от САЩ с 0:3 гейма

Снимка: fivb.org

България допусна първа загуба в Световната лига по волейбол за 2013 година. "Трикольорите" отстъпиха с 0:3 (19:25, 22:25, 21:25) навън срещу един от фаворитите в група "А" САЩ, като до момента имат четири победи и едно поражение.

Българите бяха надиграни от американците на блок и в атака. Домакините поведоха с 6:1 в началото на първия гейм и не допуснаха изненада, контролирайки изцяло развоя на събитията.

Във втората част селекционерът на българския отбор Камило Плачи остави на полето нападателя Валентин Братоев за сметка на Тодор Скримов. Стоян Самунев пък замени Светослав Гоцев в центъра. Първата техническа пауза дойде при 8:4 за България, но само след няколко минути "янките" изравниха и на свой ред поведоха 16:14 при второто техническо прекъсване.

САЩ игра стабилно в нападение в края на гейма и спечели с 25:22.

В третата част българите поведоха с 3:1 и след това се стигна до няколко обрата, които доведоха до 16:14 в полза на България при втората техническа пауза. Това не помогна на "лъвовете" да добият увереност в атака и САЩ достигна до краен успех с 25:21 и 3:0 след по-малко от един час игра.

Българският нападател Цветан Соколов беше най-резултатен в двубоя с 18 точки. Матю Андерсън реализира 15 точки за САЩ.

Американците изместиха България от второто място в група "А", като двата отбора имат по 11 точки в актива си.

Втората среща между двата отбора е в събота срещу неделя.