Eмисия новини
от 07.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дейвид Камерън обеща подкрепа на Пакистан в борбата с тероризма

Дейвид Камерън
Снимка: ЕПА / БГНЕС

Британският премиер Дейвид Камерън обеща да подкрепи Пакистан в борбата срещу тероризма, след като се срещна с новоизбрания пакистански премиер Наваз Шариф, предаде Би Би Си.

Борбата, която трябва да водим заедно срещу тероризма - тероризма във вашата страна и в моята държава. Както обсъдихме, това е битка, която изисква твърд и безкомпромисен отговор в областта на сигурността, но е и битка, която трябва да достигне много по-надалеч, противопоставяйки се на екстремизма и радикализирането, инвестирайки в образование, справяйки се с бедността, каза британският премиер.

Камерън беше на двудневна визита в Пакистан и по време на разговорите с Шариф е призовал Исламабад да помогне за създаването на стабилен и демократичен Афганистан.

След Пакистан Камерън замина за посещение в Казахстан. Това е първата визита на британски премиер в страната, коментира Би Би Си.

БНР подкасти:

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна