Мария Матева с четири златни отличия във втория ден на „Морски грации“

Снимка: Sportal

Мария Матева спечели златните медали във финалите на отделните уреди на четвъртия международен турнир по художествена гимнастика "Морски грации", който се проведе в спортна зала "Младост" в Бургас.

Състезателката на клуб „Олимпия 74” извоюва първите места с оценки -  на обръч със 17.300 точки, на топка със 17.900 точки, на бухалки със 17.000 точки и на лента с 16.350 точки.

На обръч втора е рускинята Алина Белко, а трета - сънародничката й Марина Смирнова. Радина Филипова от „ЧАР-ДКС” (Варна) спечели сребро на топка. Бронзовото отличие взе Алина Белко. На бухалки втора се нареди Смирнова, а трета - Радина Филипова. Рускинята Алина Белко остана на второ място на лента, следвана от Данина Тодорова „ЧАР-ДКС”.