от 00.00 часа

"Евертън" изненада "Челси"

Снимка: ЕПА / БГНЕС

"Евертън" победи гостуващия "Челси" с 1:0 в мач от четвъртия кръг на английското футболно първенство.

Така лондончани допуснаха първо поражение във Висшата лига под ръководството на Жозе Моуриньо и пропуснаха да се изкачат на върха на класирането.

Столичани паднаха на шесто място със 7 точки, а лидери са "Арсенал", "Тотнъм" и "Ливърпул" с по 9 точки.

"Евертън" пък стигна до първи успех в кампанията след три поредни равенства и прогресира до деветата позиция с 6 точки.

"Челси" имаше териториално превъзходство и създаде повече положения, но така и не успя да стигне до попадение, което се оказа фатално.

В добавеното време на първата част домакините стигнаха до гол обратно на хода на играта. Лион Озмън центрира в наказателното поле, Йелавич върна с глава пред вратата и Нейсмит отблизо засече в мрежата.

След почивката "Челси" се хвърли в атаки, но така и не успя да преодолее Хауърд.