Младите ни волейнационали с историческа победа на Световното в Бразилия

Младежките ни национали по волейбол започнаха с победа - 3:0 гейма срещу Египет участието си на Световното в Бразилия
Снимка: fivb.ch

Младежкият ни национален отбор по волейбол до 23 години стартира с победа с 3:0 гейма (21:17, 21:17, 21:12) над състава на Египет в първата си среща от Световното първенство в Уберландия, Бразилия. Победата е историческа за младите ни национали, тъй като това е първото по рода си първенство в тази възрастова група.

През първата част блокадата на египтяните така и не успя да спре атаките на Жани Желязков и Бранимир Грозданов и нашите набързо поведоха с 4 точки - 12:8. В края на гейма волейболистите от Египет допуснаха и доста грешки за крайното 21:17.

През втората част двата тима играха точка за точка до техническото прекъсване, като след това блокади на Желязков и Венци Рагин направиха разликата и нашите взеха и втория гейм със същия резултат - 21:17.

В третия гейм младите ни волейболисти набързо поведоха с 6:1, а след това разликата стана още по-сериозна - 17:7, за да се стигне до крайното 21:12 и 3:0 гейма.

Най-резултатен в нашия тим бе Жани Желязков с 14 точки, а Бранимир Грозданов добави 13.

© Снимка: fivb.org

В другите 2 мача от нашата първа група домакинът Бразилия победи Доминиканската република с 3:0, а Аржентина се наложи трудно над Тунис с 3:2.

Тази вечер момчетата на треньора Драган Иванов ще играят от 22 и 30 срещу Доминиканската република.

Статистика от мача България - Египет - 3:0