"Етър 64" отпадна от турнира за Купата на Европейската федерация

"Етър 64" загуби с 20:28 гола, на полувремето 10:11 гола, при гостуването на гръцкия ПАОК (Солун) и отпадна във втория кръг на турнира за Купата на Европейската федерация по хандбал.

Българският хандбален шампион при жените спечели първата среща с 24:22 гола преди седмица, но не успяха да удържат аванса си в реванша.

Възпитаничките на Йонка Генчева бяха равностойни до средата на второто полувреме, но след серия от 7:1 гола в последните минути ПАОК нанесе решаващия удар по пътя си към крайния успех.

Даниела Коцева беше най-резултатна от българките с 8 попадения, а Александрина Бурнева и Станислава Димитрова се разписаха по 4 пъти. За гъркините Елени Прокопиду вкара 9 гола, а Мария Пападопулу отбеляза 7 попадения.