Григор Димитров отпадна от турнира в Париж

Снимка: ATP

Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 3.2 милиона евро.

22-годишният Димитров отбеляза 13 аса, но загуби от поставения под номер 4 Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) с 6:3, 3:6, 4:6 след 1:46 час игра.

Хасковлията, 22-и в световната ранглиста, започна мача и след ранен пробив поведе с 4:1, което се оказа решаващо за успеха в първия сет. Дел Потро, който имаше проблеми с придвижването, поиска медицински таймаут преди началото на втората част заради проблем с коляното. Аржентинецът получи обезболяващи медикаменти и продължи мача.

Димитров обаче не успя да се възползва от очевидните здравословни затруднения на съперника си и позволи да бъде пробит в шестия гейм, като Дел Потро запази аванса си до края на втория сет, за да изравни резултата.

Физическото състояние на аржентинеца се подобри в хода на мача и той успя да нанесе решаващ удар в деветия гейм на решаващата трета част, когато се възползва от няколко неточности на Димитров и проби. В следващия гейм Дел Потро затвори без особени проблеми мача при собственото си подаване.

Димитров допусна 29 непредизвикани грешки в срещата, по-голямата част от които във втория и в третия сет.

Българинът спечели 90 точки за световната ранглиста и 34 020 евро.