Eмисия новини
от 10.00 часа
Българско национално радио © 2021 Всички права са запазени

Ju prezantojmë kompozitorin dhe fyelltar Teodosij Spasov

Снимка: Bulfoto
Në lidhje me përvjetorin e 50-të të lindjes së fyelltarit më të njohur në botë Teodosij Spasov, keni mundësi të dëgjoni disa nga veprat e tij më të fundit dhe t’i kënaqeni tingëllimit të kavallit të tij, nëse do të klikoni AUDIO. Krahas kësaj do të dëgjoni informacion për aktivitetet më të fundit krijuese të fyelltarit.

Ju urojmë dëgjim të këndshëm!
Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
Подкасти от БНР