Младежите ни загубиха от Дания, Мадански обвини треньорите

Младежкият национален отбор на България загуби като домакин с 2:3 от Дания в среща от група 2 от квалификациите за Европейско първенство и на практика загуби шансове за класиране напред.

Дания е убедителен лидер в групата с 14 точки, докато Русия има 13 точки. Българие е на четвърто място с осем точки.

Двубоят започна със 7-минутно закъснение заради проблем с мрежата на една от вратите.

Дания откри резултата в 8-а минута, след като Пиер-Емил Хьойбиерг подаде пас между двама български защитници и Юсуф Поулсен прати топката в далечния ъгъл на Китанов.

В 17-та Едисон Йорданов се разписа от пряк свободен удар и рикошет в защитник на Дания.

За пълния обрат до края на първото полувреме допиринесе Милен Гамаков след удар с глава за 2:1 в 27-а минута.

Началото на второто полувреме се забави с повече от 20 минути заради проблеми с електричеството на стадиона в Стара Загора.

Срещата се доигра, въпреки че електрозахранването не беше възстановено напълно и има част от терена, на която е по-тъмно.

В 53-а минута гостите изравниха. След центриране от пряк свободен удар Яник Вестергаард реализира с глава второто попадения за датчаните.

Юсуф Поулсен оформи крайното 3:2 след самостоятелен пробив в 87-а минута.

"Успяха да ни надхитрят в последните минути. Аз няма от какво да бъда недоволен от отбора. Предвид проблемите, трябваше да правя в защитата, се промениха нещата в отбора. Смятам, че можехме да победим. Загубихме, но за съжаление това е футболът",каза селекционерът Михаил Мадански след мача.

Той коментира и ситуацията с отзоваването на футболисти от националния отбор.

"Това, което се случва в националния отбор вината е изключително в треньорите на клубовете. Дори ще направя предложение - ще поискам отнемане на треньорски лицензи. Говоря като колега, като човек, който им проверява писмените работи.

Треньорите се опитват да се правят на велики, а не бива да забравят, че треньора е един работник, човек, който трябва да бъде за пример", коментира още Мадански.

Всичко, което каза Михаил мадански на пресконференцията след мача чуйте в звуковия файл.

В следващия си мач от квалификациите България е домакин на Словения в Стара Загора на 19-и ноември от 18.00 часа.

състав на България: Китанов, Илия Миланов, Асен Георгиев, Велков, Марем, Гамаков, Славчев, Йорданов, Георги Миланов, Кирилов, Колев (63-Бижев).