"Литекс" продължава в турнира за Купата на България

Снимка: Спортал

"Литекс" победи с 6:0 "Созопол" в мач-реванш от осминафиналите на турнира за Купата на България по футбол.

"Оранжевите" надиграха тотално третодивизионния тим и с общ резултат 8:1 продължават напред в надпреварата.

Златомир Загорчич заложи почти изцяло на титулярния си състав. Още в 9-ата минута Армандо Ваюши с премерен удар от границата на наказателното поле откри резултата. Седем минути по-късно Мирослав Манолов можеше да удвои, но ударът му срещна страничната греда, а при добавката Ванжер стреля в аут. В 29-ата минута Юрген Джазула изпълни прецизно пряк свободен удар и вкара втори гол във вратата на "Созопол". Домакините направиха преднината си класическа с попадение на Джордан, четири минути по-късно. Колумбиецът получи топката в наказателното поле и от десетина метра я насочи точно във вратата на гостите.

След почивката домакините продължиха да имат превъзходство и 50-ата минута Мирослав Манолов вкара за 4:0. Нападателят беше най-съобразителен в наказателното поле след центриране отдясно и настъпилото меле. В 63-тата минута Ванжер нахлу в наказателното поле и с техничен удар покачи на 5:0. Крайното 6:0 оформи Юрген Джазула пет минути преди края на мача. Албанецът бе намерен точно в наказателното поле на "Созопол" и без проблеми се разписа за втори път в мача.