Българите извън класирането на смесената щафета в първия старт на СК по биатлон

Българският квартет Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Владимир Илиев и Красимир Анев остана извън класирането в смесената щафета 2 по 6 километра за жени и 2 по 7 километра и половина за мъже в първия старт за сезона на Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсзунд. Нашите бяха задминати в последната обиколка, използваха 23 допълнителни патрона и завъртяха пет наказателни обиколки.

Отборът на Чехия в състав Вероника Виткова, Габриела Сукалова, Зденек Витек и Ондрей Моравец спечели състезанието, като използва осем допълнителни патрона. На второ място на 10.2 секунди остана световният шампион Норвегия. Биатлонистите на тима използваха 12 допълнителни патрона, а Тора Бергер въртя една наказателна обиколка на първи пост. Украйна завърши на трета позиция с изоставане от 1:11.2 минути и с 12 допълнителни патрона.

Франция водеше до последната стрелба, в която се провали Мартен Фуркад. Носителят на Световната купа направи три наказателни обиколки, използва два допълнителни патрона и постави отбора на пето място.

Следващият старт за сезона е в сряда в Йостерсзунд - индивидуалната дисциплина на 15 километра за жени.