от 18.00 часа

Нова тежка загуба на "Академик" в турнира "Еврокъп"

Българският баскетболен шампион "Академик" допусна тежко поражение с 55:83 (11:25, 10:15, 22:17, 12:26) срещу руския "Химки" като гост и остана на четвърто място в генералното класиране на група E от турнира "Еврокъп" за мъже.

"Химки" се класира без проблеми за следващата фаза, след като записа шеста победа от седемте си мача в групата.

"Академик" започна нервно мача и българите не успяха да намерят точния изстрел в коша на домакините до изтичането на 2:26 минути игра, когато резултатът вече беше 9:0 в полза на руснаците.

Българският шампион се доближи до съперника едва при 13:11 след кош на Юре Лалич, но последваха 12 поредни точки в полза на "Химки" и затваряне на първата част при 25:11.

"Академик" остана без кош почти до средата на втората четвъртина и след нови четири точки в полза на "Химки" мачът приключи и на теория.

За руснаците с 20 точки се отчете Пол Дейвис, докато за "Академик" най-резултатен беше Аландо Тъкър с 19.